![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6994367
*
nr 699 4367
Spegel
+ konsolbord, höjd: 128+ 63
Utrop:
700 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 17:06:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/5 20:07:05
1
100 kr
27/5 19:28:29
2
500 kr
28/5 20:04:33
3
300 kr
28/5 20:04:49
3
400 kr
29/5 13:10:43
4
500 kr
30/5 04:16:49
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 699 4367
Spegel
+ konsolbord, höjd: 128+ 63
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/5 20:07:05 | 1 | 100 kr |
27/5 19:28:29 | 2 | 500 kr |
28/5 20:04:33 | 3 | 300 kr |
28/5 20:04:49 | 3 | 400 kr |
29/5 13:10:43 | 4 | 500 kr |
30/5 04:16:49 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53